MOJE FILOZOFIE

Věřím, že člověk dokáže vše co si zamane, když to bude opravdu chtít. Věřím v jedinečnost bytí a individualitu člověka. Každý člověk je unikát a proto neexistuje "šablona", která by vyhovovala všem, ať už je to jídelníček, cvičební plán, spánek a pod. Jde o to hledat a najít. Proto je pro mně nejdůležitejší poznat člověka, abychom společně hledali cestu, která pro něj bude radostí, štěstím a přínosem.

Má cesta životem

Věřím, že každá životní zkušenost v nás zanechává otisk a pomáhá formovat naši osobnost do podoby, kterou nosíme a vyzařujeme. Celý život se tak učíme nejen překonávat překážky, ale hlouběji porozumět jejím významům a přínosům pro náš další rozvoj. A jelikož je každá cesta zcela individuální, zanechává také naprosto výjimečný otisk.

V mém životě bylo několik období a událostí, které mají podstatní vliv na to, kým jsem dnes, co jsem se dosud naučil a co chci lidem předávat dál.

Z hlediska formování vztahu ke sportu bylo významné mé rozhodnutí hrát lední hokej. Již od první třídy jsem tak vstoupil do světa, který ze mě vytvořil hráče a to ve všech významech tohoto slova. Posílil se ve mně smysl pro spolupráci a fair play, vytrvalost, odolnost a houževnatost, stejně jako vděčnost a úcta k rodině za jejich bezmeznou podporu.

Hokejové kariéře jsem ještě vděčný za jedno velké vítězství. Za moji manželku Zuzku, kterou jsem díky hokeji potkal již v šestnácti letech a získal jsem tím životního ,,spoluhráče“, parťáka, bez kterého si svůj život neumím představit.

Když jsem se po patnácti letech rozhodl ukončit dráhu profesionálního sportovce, věděl jsem, že u sportu chci jednoznačně zůstat dál a tak jsem započal studium na Vysoké škole tělesné výchovy a sportu v oboru Sportovní a kondiční specialista. Umožnilo mi to poprvé být na ,,té druhé straně“ – jako trenér/mentor.

Již v průběhu studia jsem začal pracovat jako instruktor gymnastiky a všeobecného pohybového rozvoje dětí v prestižní soukromé firmě, kde jsem po dobu sedmi let pracoval se stovkami dětí od raného věku. A i když jsem vedl jako osobní trenér nebo inline instruktor také dospělé, práce s dětmi má pro mě pořád hluboký smysl, který se doplnil o nový rozměr poté, co se mi narodily mé vlastní děti.

Porozumění dětskému světu, vnímaníi způsobu učení, komunikace, prožívaní emocí a zejména pak podpora jejich vlastního individuálního rozvoje, sebevědomí a projevu, se pro mě stala jak na pracovní, tak i na osobní úrovni největší zodpovědností a také ctí a radostí.

A to nejen proto, že děti jsou naše budoucnost, ale také proto, že my dospělí se od nich můžeme v mnohém inspirovat a učit, jak žít autentičtější, svobodnější a šťastnější život.

Věřím, že jak malí tak velcí můžeme svobodně a hravě zvládat životní výzvy i překážky způsobem, který nejen podpoří naše sebevědomí, kondici, sílu a vytrvalost, ale také posílí naše autentické bytí, kreativitu a hravý přístup k životu.

Jsem tu pro vás, abychom společně vykročili na tuto cestu.